Způsoby plnění method feederových krmítek

0
Způsoby plnění method feederových krmítek

Method feederová krmítka se dají plnit různými způsoby. Někdo krmení na krmítko namačkává rukou, někdo používá formičku. V tomto článku vám popíču pár tipů na perfektní prezentaci návnady a nástrahy.

Konzistence krmení

Základem pro správné naplnění krmítka je dobrá konzistence a lepivost krmení. Krmení je potřeba navlhčovat postupně na několikrát. Optimální vlhkost je potřeba hlídat i během lovu a proto krmení průběžně dovlhčuji. Krmení se vlivem slunce a větru vysušuje.

Příliš suché i příliš vlhké krmení se rozpadne dřív, než dopadne krmítko na dno. Pokud to s vlhkostí přeženete, může nastat ještě opačný případ, kdy se krmení promění v tuhou pastu, která se rozpadá velmi pomalu. Takové krmení ve vodě téměř nepracuje. Příliš vlhké krmení se také lepí na formičku.

Optimální stav je, když se krmení začne uvolňovat hned po dopadu krmítka na dno. Takové krmení se dá snadno umáčknout do koule, která dobře drží, ale zároveň se lehkým stlačením znovu rozpadne na sypkou směs.

Plnění najednou

U method feederu se nástraha na háčku obvykle vmačkává do krmení v krmítku. Nejjednodušší je naplnit krmítko pomocí formičky najednou i s nástrahou. Na dno formičky dáte slabou vrstvu krmení. Na krmení do prostředku formičky vložíte háček s nástrahou a zasypete to dalším krmením. Krmení na formičku nasypejte na kopeček.

Následně na formičku namáčkneme krmítko. Pevně přitiskneme krmítko k formičce a opatrně ho z formičky vyklopíme. Některé formičky mají mechanismus na pružinu, který pomáhá vyklopit krmítko z formičky.

Plnění na dvakrát a vícenásobné plnění

Druhou variantou, jak můžeme krmítko naplnit, je plnění na dvakrát. Nejprve nasypeme do formy pouze krmení, nástrahu nepřidáváme. Namáčkneme krmení na krmítko. Znovu naplníme formičku. Při tomto druhém plnění vložíme do krmení ve formičce také nástrahu. Znovu namáčkneme krmení na krmítko. Pokud chceme ještě přidat trochu krmení na krmítko, opakujeme postup do třetice.

Hlavní výhodou tohotu způsobu plnění je podle mě to, že můžete snadno kombinovat dvě různé vnadící směsi najednou. Pokud chcete zaujmout ryby, občas se takto vyplatí experimentovat. Možná že tímto způsobem v některých formičkách krmení také lépe umáčknete. Při vícenásobném plnění si dejte pozor, aby vrstva krmení na krmítku nebyla příliš vysoká. Takto přeplněné krmítko může mít horší letové vlastnosti a snáze se rozpadne o hladinu.

Plnění rukou

Oba dříve popsané způsoby se dají použít i v případě, že plníte krmítko rukou. Pokud si plnění rukou natrénujete, bude hlavní rozdíl oproti formičce v tom, že krmení na krmítku bude méně úhledné. Samozřejmě je to o něco pracnější. Pokud se vám krmítko naplněné formou nezdá příliš pevné, klidně ho ještě umáčkněte rukou.

Přidejte komentář