Zákaz srkačky (2019) se bude týkat i pevných method krmítek

0
Zákaz srkačky (2019) se bude týkat i pevných method krmítek

Od roku 2019 bude na revírech ČRS zákaz použití srkaček. To je jistě dobrá zpráva. Srkačky jsou totiž pro ryby nebezpečné. Z definice, která je připravená v dodatku pro rok 2019, však vyplývá, že zákaz se bude týkat i method krmítek s návazcem napevno.

Definice srkačky podle dodatku 2019:

Zákaz lovu na srkačku. Za srkačku se považuje krmítko, ke kterému je přímo přivázán návazec s háčkem (případně návazce s háčky).

Do toho popisu spadá i jeden typ method krmítka, které má v sobě napevno uvázanou gumu. Na konci gumy je kroužek pro přivázání návazce. Na opačném konci krmítka je oko pro přivázání na kmenový vlasec. U tohoto krmítka není debat. Bude zakázané. Pokud tyto krmítka máte ve své výbavě, nezapomeňte je pro příští rok vyřadit z rybářského boxu.

Ukázka zakázeného typu krmítka

Částečně fixované montáže s method krmítky

Další kapitolou jsou částečně fixované montáže. To jsou průběžné montáže, kde je obratlík nebo jiná spojka vsunutá do dutinky krmítka, takže se montáž chová jako pevná. Při silnějším cuknutí by však správně obratlík měl z krmítka vypadnout a montáž je opět průběžná.

Myslím si, že tyto montáže mohou být trochu sporné. Záleží totiž, jak pevně drží obratlík v krmítku a jak to vyhodnotí rybářská stráž.

Aktualizace: Pro Západočeský územní svaz zákaz srkaček neplatí. Zdroj ČRS

Přidejte komentář