Peletky do krmítka pro method feeder

0
Peletky do krmítka pro method feeder

Do method krmítka můžete dávat kromě klasických method mixů i vlhčené pelety. Pelety je potřeba před lovem dát máčet. Většinou stačí jen pár minut. Čím jsou pelety vetší, tím delší dobu je máčíme. Poté slijeme přebytečnou vodu a můžeme pelety plnit do krmítka pomocí formičky. Pelety lepí a dobře drží pohromadě. Pelety v krmítku jsou velice účinná návnada. Vhodné jsou pelety v průměrech 2-6 mm.

Postup přípravy pelet pro method feeder krok za krokem

Peletky umístíme do krabičky s víčkem tak, aby byla plná maximálně do poloviny. Zalejeme pelety dostatečným množstvím vody. Všechny pelety by měly být pod vodou.

Namočené peltky
Namočené peltky

Po 5-10 minutách překryjeme krabičku víčkem a opatrně slijeme přebytečnou vodu, která se do pelet nevsákla. Některé zdroje uvádí, že doba máčení pelet přímo závisí na jejich průměru a např. 2 mm pelety se máčí 2 minuty, 4 mm pelety 4 minuty atd. Jako orientační čas se to dá použít. Doba máčení však závisí i na typu pelety a na teplotě vody v které je máčíme. Ve studené vodě to může trvat déle.

Pelety by neměly být úplně rozmočené tak, že jsou snadno rozmáčknout mezi prsty. Měly by být jen na povrchu oslizlé a přitom ještě tvrdé.

Takto vypadají peletky poslití
Takto vypadají peletky poslití

Poté, co peltky slijeme je dobré je ještě pár minut nechat dojít.

Doporučujeme začít s přípravou peletek hned po příchodu k vodě. Pár minut to trvá, než jsou optimálně připravené pro použití v krmítku

Připravené peletky můžete dát do krmítka pomocí plnící formičky.

Nasypte peletky do formičky
Nasypte peletky do formičky

Nasypte pelety do formičky a pevně přimáčkněte formičku ke krmítku.

Krmítko ve formičce
Krmítko s peletami
Krmítko s peletami

Poté krmítko opatrně vyklopte z formičky a případně ještě umáčkněte pelety na krmítku dlaní. Takto je to připravené k nahození.

Příklady peletek vhodných do method krmítka

Mikbaits pelety Classic Halibut 1kg 2mm

Mikbaits pelety Super Stim 1kg 3mm

Mikbaits Pstruží granule potápivé 1kg 4mm

Přidejte komentář