Nástrahy na method feeder

0
Nástrahy na method feeder

Nástrahy pro method feeder by měly být dostatečně atraktivní. Nástraha by měla rybu upoutat nejen svou pachovou stopou, ale také opticky. Ideální je, když má nástraha kontrastní barvu k barvě krmení. K tmavému krmení se hodí světlé nástrahy a naopak.

Nejpoužívanějšími nástrahami na method feeder je boilies, pelety a umělé nástrahy. Dá se však použít také kukuřice, červi, rohlíkové boilies a další nástrahy. Velikost nástrahy by měla vyvážená s velikostí háčku. Obvykle se používají spíše menší nástrahy.

Boilies

Boilies se používá nejčastěji v průměrehc 5-14 mm. Můžete použít potápivé, plovoucí i neutrálně vyvážené boilies všech možných příchutí. Populární jsou zářivé fluo barvy. Boilies se umisťuje výhradně na vlasový přívěs pod háček. Velká výhoda boilies je, že vydrží pod háčkem velmi dlouho. Na jednu nástrahu můžete vytáhnout i několik ryb.

Pelety

Pelety pro lov na method feeder mohou mít mnoho podob. Od klasckých halibut a red halibut pelet až po různé plovoucí, měkčené či dipované pelety. Měkké pelety se dají napíchnou na háček. Ostatní typy pelet umisťujeme na vlasový přívěs nebo je můžeme řipevnit pomocí silikonových kroužků.

nástrahy na method feeder
Různé druhy pelet
nastražení pelet
Příklady anstražení pelet

 Kukuřice

Kukuřice je velice účinná nástraha na kapry a svoji účinnost potvrzuje i při mehod feederu. Jedinou její nevýhodou je, že nedrží tak dobře pod háčkem a je potřeba ji častěji měnit. ideální je nastražit kukuřici na vlas pod háček. Dají se použít různé druhy kukuřice:

  • kukuřice z plechovky
  • mražená kukuřice
  • rybářská ochucená kukuřice
  • rybářská vakuovaná kukuřice
  • vařená krmná kukuřice

 

Kukuřice na method feeder
Kukuřice na method feeder

Červi

Červi jsou také skvělá nástraha, která může dobře fungovat i na method feeder. Do studené vody můžete vyzkoušet také mrtvé červi. Několik červů můžeme nastražovat přímo na háček nebo na klip na červy pod háček. Ideální je, když jsou červi různobarevní, lépe zaujmou ryby.

Příklady vhodných nástrah na method feeder

Mikbaits Mirabel boilies 300g Pikantní švestka 12mm

Karel Nikl READY boilies noční můra 150g 11mm

Karel Nikl Chytací pelety 3XL 150g 10mm

Jet Fish Rohlíkové boilies 30g Vanilka

Mikbaits plovoucí boilies Fluo Ananas N-BA 250ml 14mm

Přidejte komentář