Montáže na method feeder

1
Montáže na method feeder

Montáž method feederu se skládá z plochého method krmítka, obratlíku a krátkého návazce. Délka návazce se pohybuje okolo 10 cm. Návazec může být z monofilu (vlasce, fluocarbonu) v průměru okolo 0,20 mm, nebo z pletené šňůrky průměru kolem 0,14 mm. Na návazec si můžete připravit vlasový přívěs pro umístění nástrahy. Na method feeder nejčastěji chytáme s nástrahami pod háčkem.

Method feederoá montáž může být velmi jednoduchá – stačí ploché krmítko a krátký návazec s vlasovým přívěsem

Postup navázání method federové montáže

  1. Na kmenový vlasec navlečeme průběžné krmítko pro method feeder.
  2. Pod krmítko připevníme obratlík. Některé krmítka mají vlastní systémy pro výměnu návazců, tzv. rychlovýměnné korálky.
  3. Do obratlíku nebo korálku připneme připravený návazec
  4. Návazec se skládá z háčku navázaného bezuzlovým vázáním. U háčku je vlasový přívěs. Druhá strana návazce je zakončená smyčkou, přes kterou se návazec připevňuje k obratlíku.

Průběžné, částečně fixované a pevné montáže

Method feederová montáž se dá navázat různými způsoby podle toho, jak je návazec spojený s krmítkem. Pokud návazec není nijak s krmítkem propojený, krmítko volně klouže po kmenovém vlasci, jedná se o průběžnou montáž. Tu sestavíme výše uvedeným způsobem. Jen mezi krmítko a obratlík vložíme ještě gumový korálek.

Pokud se obratlík návazce dá zlehka zasunout do dutinky ve spodní části krmítka, vzniká částečně fixovaná montáž. Ta podporuje více efekt samozáseku. Jemným cuknutím se obratlík z krmítka uvolní a dále to funguje jako průběžná montáž.

Pevná montáž má návazec pevně spojený s krmítkem. Jsou krmítka, která jsou určená speciálně na výrobu pevné montáže. Tato krmítka obsahují kousek gumy, která tlumí prudké výpady ryby a brání přetrhnutí návazce nebo vyříznutí ryby. Pevné montáže jsou z principu pro ryby nebezpečné. Pokud totiž dojde k utržení kmenového vlasce, rybě zůstane v tlamce návazec i s krmítkem. Proto důrazně doporučuji používat jen průběžné nebo částečně fixované montáže.

Přidejte komentář