Taktika lovu na method feeder

Jak úspěšně chytat na method feeder

Pro úspěšný lov na method feeder je potřeba zvolit správnou taktiku vnadění a lovu. Záleží jestli chcete víc záběrů bez ohledu na velikost ryb nebo cílíte na větší ryby a nevadí vám čekat na záběr i delší dobu.

Výběr místa

Úspěšná taktika začíná výběrem místa k lovu. Ryby se velmi rády zdržují v blízkosti břehu. Proto chytat v blízkosti vlastního nebo protějšího břehu může být správná volba. Method feeder je použitelný pro většinu situací, ale nehodí se pro lov na silně bahnitém dně.

potopené větve poblíž břehu jsou dobrým místem

Volba nástrahy

Nástrahu přizpůsobíme velikosti a druhu cílové ryby. Červi, kukuřice a rohlíkové boilie jsou univerzální nástrahy pro většinu druhů a velikostí ryb. Pelety jsou o něco selektivnější a boilie je určené přímo na větší velikosti ryb, především kaprů. Na method feeder můžeme úspěšně chytat většinu druhů kaprovitých ryb. Nejčastějšími úlovky jsou: kapr, cejn, parma, lín, karas, amur, tloušť, plotice.

Taktika vnadění

Při lovu na method feeder často vynecháváme vnadění pomocí partiklu. Jediným větším soustem by měla být nástraha na háčku. Snažíme se vyrobit co nejmenší krmné místo z atraktivní method vnadící směsi nebo máčených pelet. Vnadit můžeme pomocí krmných koulí prakem, rukou, raketou nebo jen krmítkem.

První půl hodiny až hodinu přehazujeme krmítko častěji, například každých pět minut. Tím vytvoříme dostatečně lákavé krmné místo. Jakmile ryby začnou reagovat můžeme intervaly přehazování prodloužit na 15 minut až půl hodiny podle použité nástrahy a aktivity ryb. Červy přehazujeme častěji, než boilie nebo pelety.

kapr ulovený pomocí method feederu